Автор статті
- Банки Сінгапуру, Франції та Швейцарії провели пілотні тести цифрових валют.
- Вони вивчили сумісність і обмін wCBDC між різними платіжними системами.
- Також у тестуванні взяв участь банк міжнародних розрахунків.
Банк міжнародних розрахунків (BIS) і центральні банки Сінгапуру, Франції та Швейцарії поділилися результатами спільного дослідження. Згідно зі звітом BIS, вони успішно протестували торгівлю оптовими цифровими валютами центральних банків (wCBDC).
У рамках пілотного проєкту Mariana банки вивчили потенційні варіанти використання CBDC. Вони виконали розрахунки в гіпотетичному євро, сінгапурському доларі та швейцарському франку між змодельованими фінансовими установами з використанням концепцій децентралізованого фінансування (DeFi).
«Проєкт Mariana спирався на загальний стандарт токенів у публічному блокчейні, що забезпечує сумісність і обмін wCBDC між різними платіжними та розрахунковими системами», — йдеться у звіті BIS.
Представники банку повідомили, що все більше країн вивчають можливість випуску wCBDC для виконання розрахунків за міжбанківськими переказами. За їхніми словами, проєкт Mariana продемонстрував можливості оптового обміну CBDC з використанням нових концепцій, таких як автоматизовані маркетмейкери (AMM).
За даними BIS, ця концепція змогла об’єднати ліквідність кількох валют, використовуючи інноваційні алгоритми для визначення ціни та виконання транскордонних транзакцій.
Учасники дослідження вважають свій експеримент успішним. Однак вони уточнили, що необхідно провести ще низку досліджень, щоб забезпечити повноцінний випуск CBDC у різних країнах світу.
«Це експериментальна програма. Вона не вказує на те, що будь-який із центральних банків має намір випустити CBDC, підтримати DeFi або конкретне технологічне рішення», — повідомили фахівці.
Це не перший пілотний проєкт, у якому вивчали технічні та фінансові можливості CBDC. У травні 2023 року банки Нью-Йорка і Сінгапуру завершили тестування транскордонних платежів. У серпні про пілотний проєкт цифрової валюти відзвітував Резервний банк Австралії.
За даними BIS, до 2030 року в обігу може перебувати до 15 роздрібних і 9 оптових цифрових