Банк HSBC протестує нову технологію захисту даних

HSBC проводить випробування квантових технологій для посилення кібербезпеки в майбутньому. Квантовий розподіл ключів може стати компонентом майбутнього захисту від кіберзагроз. Розвиток квантових комп’ютерів може зробити нинішні методи шифрування застарілими.

технология защиты данных

Фото: wikimedia.org та freepik.com

HSBC Holdings Plc стане першим британським банком, який вивчить передову систему захисту даних, розроблену британським телекомунікаційним холдингом BT Group Plc, AWS від Amazon.com Inc. і японською корпорацією Toshiba.

Квантовий розподіл ключів, одна з форм кіберзахисту, розглядається фінансовими установами як потенційний засіб захисту транзакцій на трильйони доларів від дедалі більш просунутих кіберзлочинців у майбутньому.

Хоча ця технологія не функціонуватиме як незалежний механізм кіберзахисту, але вона може стати важливим елементом у підході до захисту. Майбутні покоління квантових комп’ютерів потенційно можуть підірвати математичну основу сучасного шифрування, тому виявлення нових методів шифрування є найважливішим аспектом підготовки до цього.

«У міру розвитку технологій … ми повинні бути впевнені, що у нас є найсучасніші стандарти надійного шифрування і безпеки», — сказав в інтерв’ю головний виконавчий директор HSBC в Європі Колін Белл. «Зрештою це стає питанням «коли», а не питанням «якщо» — і тому ми дуже раді взяти участь у подібному випробуванні».

Участь у випробуванні вимагає від банку встановлення обладнання для передачі тестових даних на відстань 62 км між його штаб-квартирою у фінансовому районі Кенері-Уорф, Лондон, і центром обробки даних, розташованим у сусідньому графстві Беркшир. HSBC зазначив, що випробування дадуть змогу розширити можливості компанії щодо ретельного вивчення загроз і розробки стратегій захисту даних.

Контекст

Квантовий розподіл ключів забезпечує метод, що дає змогу двом віддаленим сторонам домовитися про спільний секретний ключ, який можна використовувати для шифрування та дешифрування даних. Цей метод перебуває на стадії розробки вже кілька років і значною мірою спирається на властивості квантової фізики.

HSBC не є першопрохідцем у розгляді квантового розподілу ключів як потенційної довгострокової стратегії безпеки. Минулого року JPMorgan Chase повідомив про те, що «продемонстрували здатність нещодавно розробленої мережі QKD миттєво виявляти та захищати від підслуховування» в рамках системи, в якій також брала участь компанія Toshiba.

Ба більше, нещодавно вчені з Кембриджського університету розробили новий тип комп’ютерної пам’яті. Вона функціонує подібно до людського мозку. Ця нова технологія пам’яті може підвищити продуктивність і знизити енергоспоживання в комунікаційних технологіях. Прототип пристрою заснований на оксиді гафнію, а додавання барію призводить до утворення структур, що нагадують синапс. Технологію було запатентовано, вона має потенційне застосування в штучному і машинному інтелекті. Досліджуйте цю тему більш детально тут.