12 травня 2023 року у Києві лідерська команда ПриватБанку та представники акціонера оприлюднили звіт про стабільну роботу державного банку у рік найскладніших викликів.
За рік війни банк отримав чистий прибуток у розмірі 30,2 млрд грн та опублікував дані річної звітності, що підтверджені зовнішнім аудитором. ПриватБанк перерахує державі дивіденди в розмірі 24,2 млрд грн, а також оплатить авансом податок на прибуток.
“Сьогодні ми звітуємо про результати роботи фінансової установи за такий складний воєнний рік, який показав роль банку у забезпеченні стабільності банківського сектору та беззаперечну підтримку, яку ми мали від нашого акціонера – держави, – підсумовує голова правління ПриватБанку Герхард Бьош. – Ми і надалі підтримуватимемо економіку України кредитами, надійними платіжними сервісами, а суспільство загалом – благодійними ініціативами. Головною соціальною відповідальністю банку є те, що ми називаємо тримати фінансовий фронт”.
“Консолідація зусиль держави та державних банків в умовах дії воєнного стану принесла плідні й вагомі результати. У надскладних умовах ПриватБанк завершив рік із чистим прибутком у понад 30 млрд грн, 80% з яких, а саме 24,15 млрд грн, буде спрямовано до державного бюджету у вигляді дивідендів. Такі результати є свідченням, що Банк ефективно управляє своїми ресурсами та демонструє високий рівень відповідальності перед державою та суспільством, – повідомив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. – Ми розраховуємо, що спільно з Урядом України й іншими фінансовими установами ПриватБанк долучиться до відновлення економіки та післявоєнної відбудови. Зі свого боку Уряд, передусім Міністерство фінансів України, підтримає ініціативи Банку, спрямовані на удосконалення, збільшення ефективності та захищеності фінансової системи України”.
ПриватБанк не припиняв діяльність ні на день з початку війни, забезпечуючи безперебійну роботу електронних сервісів, мережі відділень і банкоматів. За минулий рік банк відновив роботу 41 відділення, одним із перших повертаючись на деокуповані території. Сервіси банку стали фактором виживання для підприємців та опорою для громадян, у тому числі вимушених мігрантів. За рік кількість здійснених через ПриватБанк міжнародних переказів зросла на 16%, а загальна сума – на 7%. Наразі сервісна мережа банку є найбільшою й найдоступнішою та налічує 1 108 працюючих відділень, 6 405 банкоматів, 10 120 терміналів самообслуговування, 223 тис POS-терміналів.
Банк інвестував у те, щоб кошти українців були в повній безпеці. За 45 днів повністю переніс свої сервіси у хмару. Навіть в умовах війни довіра до банку зростає, що відображається у зростанні обсягу коштів населення та бізнесу. Банку довірили свої операції 18,3 млн приватних клієнтів та 770 тиc компаній та підприємців.
ПриватБанк не зупиняв кредитну підтримку економіки – у 2022 році профінансовано малий та середній бізнес на 23,8 млрд грн, що на 25% більше показника 2021 року, в тому числі, у межах Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Зокрема, видав нові кредити агробізнесу на 13,3 млрд грн, збільшивши портфель таких кредитів у 3,7 раза. Банк також підтримував населення, зберігаючи кредитні ліміти.
ПриватБанк розширив благодійні ініціативи, спрямовуючи кошти на наближення перемоги України. Допомога співробітникам, що постраждали від війни, та Збройним силам України у 2022 році становила 495 млн грн.